fbpx -

Kaszkiety, berety i woalki czyli trendy w nakryciach głowy

Czas jesienno-zimowych chłodów sprawia, że niektórzy czują się zmuszeni do noszenia nakryć głowy. Sezon deszczu i wiatru często kojarzy się nam z koszmarem dla włosów, zdrowia i naszego wyglądu. Dopasowana i modna czapka będzie nie tylko niezbędną ochroną, ale też doskonale zamknie całą stylizację. Przyjrzyjmy się więc najsilniejszym trendom w nakryciach głowy w sezonie.

Beret

Ponadczasowe nakrycie głowy! Można je kochać albo nie, bo kojarzą się z paryżanką i z wyglądem babci. Klasyczny beret francuski z antenką to czapka znana na całym świecie, noszona przez ludzi każdej płci i w każdym wieku, a do tego pozwalająca stworzyć niesamowite stylizacje. Ubrany na bok, tył głowy, na uszy, na czoło, z odkrytym czołem… zawsze zwraca na siebie uwagę. To chyba jedno z tych nakryć, które są najbardziej uniwersalne i elastyczne stylistycznie. Stanowiąc główny punkt stroju, czy będąc tylko jego uzupełnieniem, pasuje do większości okryć wierzchnich. Berety świetnie radzą sobie również w towarzystwie swetrów i zwiewnych sukienek. Mają wiele atutów! Po pierwsze nie odgniatają czoła i włosów. Nosząc beret można zapomnieć o śladach splotu na skórze czy zelektryzowanej czuprynie 😉 Kolejny plus jest taki, że ubierając beret, już jesteśmy trendy i nie musimy zastanawiać się nad modą w kolorach. Wybieramy po prostu ten, który najbardziej nam się podoba. Dobrze jest jednak zwrócić uwagę na to, czy kolorystyka beretu jest spójna z odcieniami reszty stroju. Najlepsze stylizacje są wtedy, gdy beret i na przykład sweter są w tym samym kolorze.

Berety HatHat są wykonane z 100% wełny. Są w uniwersalnym rozmiarze i bogatej kolorystyce. Faworytem w naszej ofercie jest kolor musztardowy – dijon.

Kaszkiet – fenomen stylizacyjny!

To najkrótsze i najbardziej trafne stwierdzenie, jakiego można użyć, chcą polecić kaszkiet. Jego się wręcz nie zdejmuje z głowy. Dobrze dobrany jest jak najlepszy przyjaciel w każdej podróży – niezależnie czy wybieramy się do Portugalii czy do pracy – pasuje do wszystkiego, pod warunkiem, że pasuje do mnie. Jak dobrać kaszkiet dla siebie? Przede wszystkim skupić się na rozmiarze i zakupić kaszkiet dokładnie odpowiadający naszemu obwodowi głowy w centymetrach. Nie może być za duży, bo spadnie na uszy (nie wygląda wówczas stylowo), ani za mały, bo wewnętrzne sztywnienie nie pozwoli go nawet założyć 😉 Kształt modnych Bosmanek i Maciejówek jest zbliżony – na sztywnym otoku obsadzona jest czapka, którą można formować do przodu, tyłu lub na boki (to ważne dla owalu twarzy) i daszek – prosty w Bosmance, zakrzywiony w Maciejówce. Jeśli masz okrągłą twarz, wybierz prosty daszek. Przy kwadratach i trójkątach, lepiej sprawdzi się ten zaokrąglony.  Sposób noszenia kaszkietu zależy już od indywidualnych preferencji, jednak pamiętajmy, aby naciągać go na uszy i nie formować do góry, bo traci cały swój urok.

Czapka

Mróz bez czapki to dla większości z nas ciężkie przeżycie 😉 Nie polecając odmrożenia uszu, radzimy zaopatrzyć się w ciepłe wełniane czapy dziergane na drutach 😊 Dłuższe i bardzo grube modele zawijamy tak, jak lubimy: na stercząco (z małym rancikiem) na grubo, albo wcale (na smerfa). Wybierając czapkę HatHat jesteś eko, bo nie używamy pomponów z naturalnego futra.

Woalka

Wieczór z okazją to wyjątkowy czas dla którego zarezerwowany jest wyjątkowy dodatek. Spojrzenie spod woalki uwodzi i zachwyca. Przyciąga i czaruje <3 Patrząc spod woalki stajemy się bardziej kobiece. Dla tego efektu warto mieć w szafie beret z woalką, który sprawdzi się nawet podczas wyjścia do teatru czy na kolację. Elegancki wygląd jest gwarantowany.

Czas mody na woalkę to najlepszy moment na premierę nowego projektu HatHat – modelu Audrey. Połączenie zamiłowania do stylu vintage elegantek z uwielbieniem do piękna i obserwacją gustów klientów i modnych rozwiązań dało początek niezwykłemu kapeluszowi.

Na formie klasycznego kanotiera, dostojnego w wyglądzie kapelusza, zostało umieszczone ponad dwa metry woalki. Ta dziurkowana tkanina spełnia rolę ozdoby i jednocześnie wiązania, dając dwa różne, niezwykle oryginalne efekty. Kiedy całość woalki położy się na główce kapelusza i przytrzyma elastycznym otokiem, uzyska się efekt strojnego nakrycia głowy z możliwością zasłonięcia oczu. W innej osłonie, materiał można dowolnie zawiązać pod szyją, lub zwiewnie, niczym welon opuścić go wzdłuż włosów.

Model Audrey HatHat będzie wykonywany na indywidualne zamówienie klienta, na bazie czarnego kanotiera klasycznego w rozmiarach 55-57 cm, z wybranym kolorem woalki.

Share this Post!

About the Author : HatHat

0 Komentarzy